Správní budova firmy CONTIPRO, Dolní Dobrouč

novostavba
Investor: CONTIPRO s.r.o.
Autoři: Zdeněk Ent, Petr Benák
Fáze: realizace 2009

GPS: 50.0083, 16.4752

Úspěšná a rychle se rozvíjející firma, která vyrábí patentované produkty pro přípravu léčiv, kosmetiky a regeneračních prostředků, vlastník areálu bývalé mlékárny, potřebovala postavit správní budovu s laboratořemi, šatnami zaměstnanců a kancelářemi.

Navrhli jsme třípatrovou budovu, kterou jsme umístili podél čelní hranice pozemku, tak, aby vytvořila bránu a polohou svého vstupu současně vymezila základní osu dalšího rozvoje areálu. V přízemí je hmota průjezdem rozdělena na 2 části: blok vrátnice se vstupní halou a přednáškovým sálem a blok šaten s jídelnou. Druhé patro, které  obsahuje laboratoře a kanceláře stážistů, vytváří výraznou horizontálu, na které sedí uskočené 3. administrativní patro.

V posledních dvou modulech 3. n.p. hmota neuskakuje, ale vytváří vertikální prvek, který zakončuje horizontálu a akcentuje hlavní bod – vstup do areálu. Do této „hlavy“, která kontroluje území a vnáší nové impulzy, jsme umístili ředitelny, kanceláře vedení a knihovnu.
Půdorys 2. a 3. n.p. je řešen jako pětitrakt se dvěma propojenými chodbami, kde po obvodu jsou umístěny kanceláře a uprostřed laboratoře, respektive obslužné provozy. Stavba je dostatečně prosvětlená, transparentní a ani přes svůj značný objem se nevymyká měřítku místa.

Bohužel vliv architekta skončil prakticky ve fázi stavebního povolení, takže zde nebyla možnost realizaci dotáhnout do detailu.

Bookmark and Share